Kategorie

12. díl: Jak zabezpečit dům před odjezdem?

12. díl: Jak zabezpečit dům před odjezdem?
Jsou letní měsíce, a tak více než kdy jindy jezdíme na dovolené. Víte ale, jak pořádně zabezpečit váš byt či dům před odjezdem?

Na svůj odjezd neupozorňujte zbytečně předem a povězte o něm pouze těm, kterým důvěřujete. Stejně tak dbejte na řádné zabezpečení – kvalitní dveře a bezpečnostní zámky. Byt či dům mějte pojištěný a pro rychlejší jednání s pojišťovnou si pořiďte foto či dokumentaci všech cenných věcí v bytě, včetně jejich výrobních čísel.

Přerušte dodávku poštovních zásilek, anebo si alespoň zajistěte důvěryhodnou osobu, která vám schránku bude vybírat. Nenechávejte zatažené závěsy či žaluzie a někoho požádejte, aby vám byt chodil pravidelně kontrolovat.

Pokud je to ve vašich možnostech, vytvořte zdání, že v bytě je přítomna nějaká osoba. K tomu se dají využít i elektronická zařízení, která se dají nastavit tak, že se v určitém čase rozsvítí světla, zapne se televize a podobně. Pokud máte rodinný dům, pečlivě zkontrolujte jeho okolí. Nenechávejte zde žebříky a jiné nástroje, které by pachatel teoreticky mohl využít k vloupání.

Prostranství domu včetně zeleně udržujte v takovém stavu, aby byla možnost vloupání co nejvíce ztížena. Stejně tak samozřejmě dbejte na uzamykání nejen vstupních dveří, ale také vstupní branky.

ab
ab
ab
ab
ab