Kategorie

100% design z pera Swedese

Letošní prestižní výstava moderního bytového a nábytkového designu 100% Design, která začala letos v září v Londýně a skončila před několika dny v Tokiu, už zná své vítěze. V kategorii Nejlepší nový produkt byla oceněna švédská nábytkářská firma Swedese, cenu veřejnosti za nejlepší nový produkt pak získali Britové z firmy Allermuir.
Vítězným produktem letošního ročníku výstavy 100% Design se stala kolekce nábytku od firmy Swedese – konkrétně její nábytková řada Log. Ta se skládá z několika kusů. Tvoří ji dvě lavice (každá různé délky), stolička a stůl s úložním prostorem. Kolekce, kterou mohli návštěvníci expozice shlédnout, byla provedená ve dřevě – zvoleným materiálem byl lakovaný dub.

Kompozice jednotlivých kusů nábytku vítězného návrhu připomíná padlý strom

Inspirace přírodou

Naoto Fukasawa - autor vítězného designu – přiznává, že příroda inspirovala jeho návrh ve větší míře, než jen při výběru vhodného materiálu. Celá kompozice jednotlivých kusů nábytku má připomínat padlý strom. "Strom padá a rozlomí se na tři kusy - reprezentované lavicemi a židlí. Stát zůstává pouze pařez - reprezentovaný stolem," říká Fukasawa.

Sedačky Pebble je možno řetězit, interiér je tak obohacen o netradiční prvek

U návštěvníků zvítězil Allermuir

Dalším z horkých kandidátů na vítězství byla sedačka Pebble – produkt britské společnosti Allermuir. Ta však nakonec získala "pouze" cenu návštěvníků – hlasovalo pro ni až 73% zúčastněných. Pebble je šikovnou alternativou sezení pro neformální střetnutí, její výhodou je možnost "řetězení" jednotlivých kusů, příjemně ale působí i jako solitér.
ab
ab
ab
ab
ab