Kategorie

10 staromódních přístrojů, kterých se Britové nevzdávají

Některé přístroje v domácnosti odolávají pokroku a zbavujeme se jich jen velmi pomalu a neradi, ačkoli na trhu jsou již verze mnohem modernější a schopnější. K takovým přístrojům patří klasický digitální budík či sendvičovač.

Klasický plastový budík s číslicemi a digitálním zvukem buzení se drží postelí mnoha domácností jako klíště. Mladí lidé sice ve větší míře spoléhají při buzení na své mobily, smartphony a tablety, ale starší generace mají u hlavy raději klasiku, jež byla moderní v jejich dětství.

Při výpočtu gramáží, daní i délky odchodu do důchodu ještě stále také vytahují lidé klasické kapesní kalkulačky. Ty jsou mnohem oblíbenější než kalkulačky v mobilech či počítačích. Zároveň průzkumy dokazují, že je na internetovém připojení a smartphonu závislý rok od roku větší podíl společnosti. „Příliš často přemýšlíme o přístrojích jako o módních a dočasných věcech, ale seznam našeho průzkumu naznačuje, že některé přežívají zkoušku časem. Uvidíme, kolik přístrojů současnosti budeme mít doma ještě za dvacet či třicet let,“ svěřila jedna z autorek bitského průzkumu Pollyanna Woodwardová listu Daily Mail.

 

Deset přístrojů minulosti, které přežívají v domácnostech současnosti:

Budík s digitálním alarmem Klasický zavírací sendvičovač s teflonovým povrchem Kapesní kalkulačka Game Boy Elektrický nůž Toaster Domácí pekárna Digitálky (hodinky) Videorekordér Gramofon

zdroj: www.bety.cz

ab
ab
ab
ab
ab