Bytelná dřevěná stodola, která už neslouží svému původnímu účelu. Zbourat ji, nebo úplně nově využít? Majitelé tohoto unikátu se rozhodli jednoznačně: Zachovat!

Těžko asi hledat ekologičtější bydlení než dům vestavěný do původní stodoly. Pochopitelně to nemůže být stodola ledajaká – tato je opravdu zachovalá a byla postavena s důrazem na odolnost i kvalitní řemeslo.

Loftový obytný prostor

Majitelé tedy povolali seattleské architektonické studio Shed, aby ze stavení vytvořilo něco, co se bude stodole podobat jenom velmi vzdáleně: Krásný obyvatelný dům. A podařilo se.

Stavba vypadá i zvenčí dostatečně bytelně.

Nové bydlení je tak vlastně venkovskou verzí loftu se všemi jeho půvaby a možnostmi, ale bez rušného prostředí velkoměsta. Naopak, dům obklopuje klid a ticho přírody, přitom nejbližší civilizace se nachází velmi blízko.

Většina materiálů je recyklována.

Do domu se nakonec podařilo zakomponovat nejenom obývací prostor s vysokým stropem, ale i dílnu, několik koupelen, malé apartmá pro hosty a další užitečné místnosti.

Pohled do jídelního prostoru a kuchyně.

Interiér opticky „otevřela“ vysoká okna a velká část zařízení je vyrobena z recyklovaných materiálů, což dodává celé stavbě příjemně jednotný styl.

Okna byla do fasády zakomponována nově.

Související články: